Home › Jak udekorować przestrzeń nad schodami?

Jak udekorować przestrzeń nad schodami?

Ważna strona

Zagospodarowanie własnego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie.

Zanim zaczniemy planowanie zwykle nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez lustrowanie portali o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie najnowszych magazynów. Zwykle koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach.

Z czasem jednak przychodzi pora również na mniej znaczące elementy wystroju wnętrza.

Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami. Dobrze odpowiednio o nią zadbać, ponieważ większość z mieszkańców będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia. Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten plan, niezbędne są familijne zdjęcia. Dobrze wydrukować je w różnorodnych formatach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby wystawiać pamiątkowe zdjęcia. Niespotykanym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni na klatce schodowej może być umieszczenie na niej dopasowanej do miejsca fototapety.

Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie ulegnie zwiększeniu.

Ciekawy efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze...

schodami.

Uzyskasz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę. Jeśli wybierasz mniej ekstrawaganckie pomysły, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami.

Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo domowników..
Pełna treść: euromedical.net.pl