Home › Prawda io fałsz dotyczące jagód acai oraz ich skuteczności

Prawda io fałsz dotyczące jagód acai oraz ich skuteczności

Ważne źródło
Mimo wzrostu zainteresowania owocami acai w trakcie ostatnich lat narosło wokoło właściwości wspomnianego owocu mnóstwo mitów. Jakie opinie są potwierdzone, a jakie teorie to mit? To jednak prawda. Jagody acai niwelują wolne rodniki na skutek zawartości antyoksydantów które redukują ich aktywność.

Potrzebne bywają także we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co ma wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Jagody przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, wzmaga metabolizm, stymuluje trawienie – więc zdają egzamin w odchudzaniu i to właśnie w tym kontekście cenione są one najlepiej. Bez wątpienia trzeba zaznaczyć, że tylko jagody nie uczynią cudów – konieczne jest przestrzeganie zbilansowanej diety i ćwiczeń – wtedy efekty mogą być oczekiwane. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w jagodach wpływa na sprawność umysłową i działanie układu nerwowego, także mózgu. Zaletą uzywania owoców acai może być także widoczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w jagodach również się znajdują.Mity dotyczą głównie tez, że jagody zawierają ogromne ilości wapnia i białka. Rzecz jasna jedynie jagody nie zniwelują schorzeń, jakich leczenie wspomagają. To tylko dodatek do terapii i element profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z jagodami acai nie zupełnie są w pełni naturalne – kumulują sporo dodatków, które zawarte muszą być na etykiecie produktu. Decydując się na uzupełnienie diety owocami acai, w dowolnej postaci sprzedawanej na rynku trzeba nie tylko poznać zalety jagód, ale i możliwe przeciwwskazania do ich zazywania, bo i takie są. Nie warto snuć przypuszczenia również we wszystkie informacje przekazywane przez znajomych, a nawet dystrybutora jagód – jak widać bywają one przesadzone..